Jak zbudować dom w kilkadziesiąt dni


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Cenisz szybkość i wygodę – wybierz technologię prefabrykowanego szkieletu drewnianego

21 maja 2019

Inwestorzy, którzy planują budowę wymarzonego domu, bardzo ogólnie dzielą się na dwie grupy.

Pierwsza to ci, którzy wszystkiego chcą dopilnować sami. Osobiście angażują się w wybór projektu, w załatwianie formalności budowlanych oraz w nadzorowanie całego procesu budowy. Jest to rozwiązanie popularne zwłaszcza wśród osób, które budują dom przy udziale różnych ekip, co jest tańsze niż powierzenie budowy kompleksowo jednej firmie wykonawczej.

Druga grupa inwestorów wychodzi z założenia, że lepiej scedować budowę na wybraną firmę, nie angażując się w każdy etap inwestycji szczegółowo.

Taki sposób budowy jest całościowo droższy, ale idealny dla ludzi, którzy zajmują się swoją pracą zawodową i nie mają wiedzy, możliwości, a często czasu i ochoty, by czuwać nad budową.

projekt domu Arosa II dcb115a Lipińscy Domy

Powierzenie inwestycji jednej firmie wykonawczej i odpowiednie zapisy w umowie, pozwalają objąć całość prac gwarancją, co daje poczucie bezpieczeństwa. Technologia prefabrykowanego szkieletu drewnianego jest bardzo szybkim sposobem na zbudowanie wymarzonego domu, dlatego jest coraz chętniej wybierana. Gotowe elementy domu przyjeżdżają z fabryki i są montowane na placu budowy przez wyspecjalizowaną ekipę.

Często do podjęcia decyzji o budowie, do jej zakończenia mija zaledwie pół roku. Z tego powodu projekty domów z grupy Lipińscy Domy drewniane, prefabrykowane, które można zlecić do wykonania jednej firmie cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących.