bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 36

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Przedstawiamy zbiór porad i artykułów przybliżających trudne zagadnienia związane z budową domu jednorodzinnego. Opisujemy trudne etapy przy budowie domu oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę. Polecamy tu dobre materiały do budowy domu i przedstawiamy ciekawe rozwiązania, z którymi warto się zapoznać. Znajdziesz tu również nowości produktowe rekomendowane przez nasze Biuro Projektowe.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną?

30 grudnia 2020

Nie tylko duża izolacyjność termiczna zewnętrznych przegród budynku ma wpływ na obniżenie kosztów jego ogrzewania. Także rodzaj zastosowanego systemu grzewczego będzie miał bardzo istotny wpływ na to, jak wysokie rachunki będą płacili mieszkańcy za ogrzewanie domu i ciepłą wodę. Jego wybór jest ważny również dlatego, że jedynie nowoczesna, ekologiczna instalacja grzewcza – w połączeniu z mechaniczną wentylacją nawiewno-wywiewną – jest w stanie zagwarantować domownikom komfortowe i zdrowe warunki do mieszkania.

Więcej >>>
Polska ocieplona – wielowymiarowe korzyści z termomodernizacji

Polska ocieplona – wielowymiarowe korzyści z termomodernizacji

19 grudnia 2019

Smog to kluczowy problem naszego kraju, a jego głównym źródłem, wbrew powszechnej opinii nie są transport i przemysł, a słabo lub w ogóle niezaizolowane budynki, zwłaszcza zaś domy jednorodzinne. Tylko 32% Polaków, jako główne źródło smogu wskazuje ogrzewanie budynków. Tymczasem spośród ponad 5,5 mln polskich domów, aż 4 mln wymaga poprawy efektywności energetycznej. Dzięki termomodernizacji możemy nawet o 69% zmniejszyć ich zapotrzebowanie na energię i rozpocząć realną walkę ze smogiem. To jeden z aspektów termomodernizacji, który porusza raport „Polska ocieplona” przygotowany przez markę ISOVER.

Więcej >>>

Co trzeba zrobić, by nasz dom był zeroenergetyczny?

28 listopada 2019

Już teraz można wygodnie i komfortowo mieszkać w domu jednorodzinnym, który nie został przyłączony do sieci energetycznej, choć takie rozwiązanie jest na razie dość drogie. Bez nadmiernego zwiększania kosztów inwestycyjnych da się natomiast wybudować taki dom, który wprawdzie w pewnych okresach będzie korzystał z państwowego prądu, ale w innych odda do sieci na tyle dużo własnego, że bilans wyjdzie na zero.

Więcej >>>

Co zrobić, by przez cały rok mieć w domu czyste powietrze?

25 października 2019

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna gwarantuje przez cały rok skuteczną wymianę powietrza w domu, co dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców jest niezwykle ważne. Nie jest to jednak jej jedyna przewaga nad wentylacją naturalną (grawitacyjną), która działa tylko przez część roku i do tego ze zmienną intensywnością, zależną zarówno od czynników atmosferycznych, jak i od zachowań domowników.

Więcej >>>

Ogrzewanie pompą ciepła z podłogówką lub grzejnikami

21 października 2019

Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i grzejnikowym. Będzie więc dobrym rozwiązaniem m.in. dla domu z systemem mieszanym (podłogówka + grzejniki) oraz budynku, w którym z uwagi na koszty lub ograniczenia technicznie nie wykonano ogrzewania płaszczyznowego. Vitocal 333-G może pracować przy wysokiej temperaturze zasilania instalacji grzewczej wynoszącej nawet 65°C, dzięki czemu zapewni efektywne i energooszczędne ogrzewanie również z instalacją grzejnikową. Urządzenie sprawdzi się więc nie tylko w nowych domach, ale również tych modernizowanych.

Więcej >>>

Pompa ciepła Vitocal 111-S – ogrzewanie bez kotłowni

21 października 2019

Ograniczenia wynikające z powierzchni domu nie zawsze pozwalają na wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na kotłownię. Warto wówczas rozważyć ogrzewanie domu urządzeniem o kompaktowych wymiarach, które nie wymaga montażu w osobnym pomieszczeniu technicznym. Zalicza się do nich powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S. To urządzenie typu Split, czyli składające się dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę wewnętrzną Vitocal 111-S można zamontować np. w zabudowie pod schodami lub w wąskiej spiżarni. To również idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w kotłowni.

Więcej >>>
Zestawy okienne VELUX – teraz stać Cię na więcej światła

Zestawy okienne VELUX – teraz stać Cię na więcej światła

5 czerwca 2019

Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok i komfortowe miejsce do życia - to korzyści wynikające z montażu okien dachowych w zestawach, czyli kilku okien dachowych obok siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko lepiej doświetlimy wnętrza, ale też zadbamy o zdrowie i samopoczucie. Teraz użytkownicy mogą zakupić dwa okna dachowe VELUX wraz z kołnierzem do montażu kombi w obniżonej o 400 zł cenie lub okno dachowe w komplecie z oknem kolankowym o 600 zł taniej.

Więcej >>>
Duragrain - nowe wzory powierzchni bram garażowych

Duragrain - nowe wzory powierzchni bram garażowych

13 maja 2019

Bramy garażowe stają się ważnym elementem elewacji domów. Inwestorzy coraz częściej szukają bram o finezyjnych wzorach powierzchni, które pozwalają dopasować je nawet do bardzo wyszukanych architektonicznie projektów. Tak szerokie możliwości aranżacji daje nowa seria bram segmentowych Duragrain firmy Hörmann.

Więcej >>>

Technologie produkcji dachówek betonowych

17 kwietnia 2019

Płytka do pokrywania dachów” – oto definicja dachówki podana przez słownik PWN. Proste? Definicja tak, jednak jeśli chodzi o proces produkcji, sprawa nie jest już taka prosta. Zwłaszcza jeśli chcemy, żeby dachówka spełniała nie tylko wymagania estetyczne, ale była też trwała i spełniała dodatkowe funkcje, takie jak np. odporność na zabrudzenia i działanie czynników atmosferycznych. Dachówki betonowe produkowane w technologii Cisar oraz technologii Protegon zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Więcej >>>
Dach z Gwarancją Systemową Braas

Dach z Gwarancją Systemową Braas

15 lutego 2019

Budowa domu może być wspaniałą przygodą, ale też dużym wyzwaniem. Przy wyborze produktów, które mają służyć przez lata, warto zwracać uwagę na dostępne gwarancje, które zabezpieczają przed ponoszeniem dodatkowych kosztów w przyszłości. Marka Braas proponuje swoim klientom piętnastoletnią gwarancję systemową, która obejmuje cały system dachowy. Jakie zalety posiada to rozwiązanie i w jaki sposób można z niego skorzystać?

Więcej >>>