bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Przedstawiamy zbiór porad i artykułów przybliżających trudne zagadnienia związane z budową domu jednorodzinnego. Opisujemy trudne etapy przy budowie domu oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę. Polecamy tu dobre materiały do budowy domu i przedstawiamy ciekawe rozwiązania, z którymi warto się zapoznać. Znajdziesz tu również nowości produktowe rekomendowane przez nasze Biuro Projektowe.

Nowoczesny dach czyli modne pokrycia o płaskim profilu

Nowoczesny dach czyli modne pokrycia o płaskim profilu

17 lutego 2020

Od kilku sezonów na dachach króluje minimalizm zarówno w formach, jak i barwach. Numerem jeden są dachówki płaskie w różnych odcieniach szarości. Trudno się dziwić. Tworzą one uniwersalne i estetyczne pokrycie domu, które pięknie komponuje się z bryłą i elewacją każdego budynku.

Więcej >>>

Ile może kosztować montaż powietrznej pompy ciepła?

17 lutego 2020

Powietrzna pompa ciepła jest coraz częściej wykorzystywana do centralnego ogrzewania domów jednorodzinnych i przygotowywania w nich ciepłej wody. Dotyczy to zarówno budynków nowo budowanych, jak i poddawanych termomodernizacji. Co ciekawe, czasem na montaż powietrznej pompy ciepła decydują się także inwestorzy, których domy mają dostęp do sieci gazowej.

Więcej >>>

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła i instalację fotowoltaiczną?

30 grudnia 2019

Nie tylko duża izolacyjność termiczna zewnętrznych przegród budynku ma wpływ na obniżenie kosztów jego ogrzewania. Także rodzaj zastosowanego systemu grzewczego będzie miał bardzo istotny wpływ na to, jak wysokie rachunki będą płacili mieszkańcy za ogrzewanie domu i ciepłą wodę. Jego wybór jest ważny również dlatego, że jedynie nowoczesna, ekologiczna instalacja grzewcza – w połączeniu z mechaniczną wentylacją nawiewno-wywiewną – jest w stanie zagwarantować domownikom komfortowe i zdrowe warunki do mieszkania.

Więcej >>>
Polska ocieplona – wielowymiarowe korzyści z termomodernizacji

Polska ocieplona – wielowymiarowe korzyści z termomodernizacji

19 grudnia 2019

Smog to kluczowy problem naszego kraju, a jego głównym źródłem, wbrew powszechnej opinii nie są transport i przemysł, a słabo lub w ogóle niezaizolowane budynki, zwłaszcza zaś domy jednorodzinne. Tylko 32% Polaków, jako główne źródło smogu wskazuje ogrzewanie budynków. Tymczasem spośród ponad 5,5 mln polskich domów, aż 4 mln wymaga poprawy efektywności energetycznej. Dzięki termomodernizacji możemy nawet o 69% zmniejszyć ich zapotrzebowanie na energię i rozpocząć realną walkę ze smogiem. To jeden z aspektów termomodernizacji, który porusza raport „Polska ocieplona” przygotowany przez markę ISOVER.

Więcej >>>
Hej Google, otwórz moje okno - nowe możliwości z VELUX ACTIVE

Hej Google, otwórz moje okno - nowe możliwości z VELUX ACTIVE

5 grudnia 2019

Od teraz każdy użytkownik smartfona może wygodnie kontrolować klimat w swoim domu za pomocą mowy. Inteligentny system sterowania oknami i roletami VELUX ACTIVE with NETATMO jest już kompatybilny z Google Assistant. To oznacza, że można otwierać i zamykać okna dachowe za pomocą prostych poleceń głosowych.

Więcej >>>

Co trzeba zrobić, by nasz dom był zeroenergetyczny?

28 listopada 2019

Już teraz można wygodnie i komfortowo mieszkać w domu jednorodzinnym, który nie został przyłączony do sieci energetycznej, choć takie rozwiązanie jest na razie dość drogie. Bez nadmiernego zwiększania kosztów inwestycyjnych da się natomiast wybudować taki dom, który wprawdzie w pewnych okresach będzie korzystał z państwowego prądu, ale w innych odda do sieci na tyle dużo własnego, że bilans wyjdzie na zero.

Więcej >>>

Co zrobić, by przez cały rok mieć w domu czyste powietrze?

25 października 2019

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna gwarantuje przez cały rok skuteczną wymianę powietrza w domu, co dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców jest niezwykle ważne. Nie jest to jednak jej jedyna przewaga nad wentylacją naturalną (grawitacyjną), która działa tylko przez część roku i do tego ze zmienną intensywnością, zależną zarówno od czynników atmosferycznych, jak i od zachowań domowników.

Więcej >>>

Pompa ciepła Vitocal 111-S – ogrzewanie bez kotłowni

21 października 2019

Ograniczenia wynikające z powierzchni domu nie zawsze pozwalają na wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na kotłownię. Warto wówczas rozważyć ogrzewanie domu urządzeniem o kompaktowych wymiarach, które nie wymaga montażu w osobnym pomieszczeniu technicznym. Zalicza się do nich powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S. To urządzenie typu Split, czyli składające się dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę wewnętrzną Vitocal 111-S można zamontować np. w zabudowie pod schodami lub w wąskiej spiżarni. To również idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w kotłowni.

Więcej >>>

Ogrzewanie pompą ciepła z podłogówką lub grzejnikami

21 października 2019

Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i grzejnikowym. Będzie więc dobrym rozwiązaniem m.in. dla domu z systemem mieszanym (podłogówka + grzejniki) oraz budynku, w którym z uwagi na koszty lub ograniczenia technicznie nie wykonano ogrzewania płaszczyznowego. Vitocal 333-G może pracować przy wysokiej temperaturze zasilania instalacji grzewczej wynoszącej nawet 65°C, dzięki czemu zapewni efektywne i energooszczędne ogrzewanie również z instalacją grzejnikową. Urządzenie sprawdzi się więc nie tylko w nowych domach, ale również tych modernizowanych.

Więcej >>>

Komfortowe poddasze krok po kroku – o czym pamiętać

6 września 2019

Wrzesień to czas na ostatnie prace remontowo-wykończeniowe. Jeśli planujemy urządzenie poddasza, w tym wstawienie lub wymianę okien dachowych, pamiętajmy że jest to inwestycja długofalowa. Warto dobrze się do niej przygotować – zadbać o wybór wysokiej jakości okien dachowych i ich prawidłowy montaż. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, by później cieszyć się komfortem na poddaszu.

Więcej >>>