bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Bosch Condens GC7000iW – kolejny kocioł w ofercie Junkers-Bosch

16 kwietnia 2018

Bosch Condens GC7000iW – kolejny kocioł w ofercie Junkers-Bosch

Marka Bosch oferuje nową linię wiszących kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i. Nowe kotły Bosch Condens 7000i cechuje niezwykły, innowacyjny design. Fronty kotłów wykonane są ze specjalnego hartowanego szkła w zależności od modelu w kolorach białym lub czarnym. Narożniki kotła posiadają natomiast charakterystyczne zaokrąglenia. Obecnie rodzina wiszących kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i to modele jednofunkcyjne typu system, czyli przeznaczone do zasilania w ciepło instalacji grzewczych oraz przygotowane do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej.

Szeroki typoszereg mocy nominalnych 14, 24, 35 i 42 kW umożliwia ich zastosowanie zarówno w niewielkich apartamentach, małych i dużych domach oraz większych budynkach biurowych lub użyteczności publicznej. Bosch planuje również wprowadzenie do sprzedaży modeli dwufunkcyjnych (ogrzewanie i ciepła woda użytkowa) wyposażonych w przepływowe wymienniki c.w.u.

W przypadku obiektów o niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną dodatkowym atutem kotłów Bosch Condens 7000i jest szeroki zakres modulacji mocy do 1:8, zapewniający dolną granicę modulacji już od 2 kW dla modelu o mocy nominalnej 14 kW. Dzięki współpracy z systemem sterowania EMS 2, przypadku większych obiektów kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i mogą pracować w układach kaskadowych, wielokotłowych o łącznej mocy nawet kilkuset kilowatów. 


Dostarczana wraz kotłami, wbudowana automatyka z panelem sterowania z wyświetlaczem LCD, poza współpracą z regulatorami serii Cx systemu EMS 2, oferuje również możliwość samodzielnej pracy kotła w zależności od temperatury zewnętrznej. Automatyka pogodowa możliwa jest po doposażeniu kotła w opcjonalny czujnik temperatury zewnętrznej i oczywiście regulacji krzywej grzewczej przez serwis. 

Wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i są fabrycznie przygotowane do zasilania gazem ziemnym E, ale również w zależności od modelu, po regulacji lub zastosowaniu odpowiedniego zestawu przezbrojeniowego przez serwis, gazem ziemnym Lw, gazem ziemnym Ls lub gazem „płynnym” B/P.

Potwierdzeniem wysokich walorów technicznych nowych kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i jest ich klasa efektywności energetycznej A, niski pobór mocy elektrycznej (np. w trybie czuwania do 2 W) oraz super niska emisja tlenków azotu (klasa NOx 6). Wszystko to sprawia, że wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i to urządzenia nie tylko o innowacyjnym designie, ale przede wszystkim mogące zapewnić wysoki komfort i niskie koszty użytkowania oraz przyjazne środowisku.