bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 36

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Muratora na Energooszczędny Dom Dostęny 2013

31 stycznia 2013

Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Muratora na Energooszczędny Dom Dostęny 2013

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, że 30 stycznia na targach Budma w Poznaniu nasze biuro projektowe zostało uhonorowane wyróżnieniem w konkursie Muratora na Energooszczędny Dom Dostępny 2013, którego założeniem było wyłonienie i promocja wzorcowych projektów, które spełniałyby wysokie wymagania programu dopłat NFOŚiGW.
Nasze biuro zaprezentowało sześć propozycji takich właśnie projektów (w tym pięć projektów w standardzie NF40 i jeden NF15). Projekty te przeszły pozytywnie weryfikację jury, w skład którego wchodzili m.in. inżynierowie, którzy wcześniej formułowali wytyczne dla NFOŚiGW.

Jeden z naszych projektów Garda (DCP310)otrzymał honorowe wyróżnienie, „za wykazanie, że stosując typowe rozwiązania, można uzyskać satysfakcjonujący efekt energetyczny”. Projekt ten, oprócz tego, że spełnia warunki programu dopłat NFOŚiGW, uzyskał bardzo dobry wynik zapotrzebowania na energię użytkową – 25,9 kWh/m2/ rok. Ponadto koszty realizacji okazały się znacznie niższe od zakładanych w konkursie i wyniosły 370 tys. netto (w stanie developerskim). Dom jest także bardzo wygodny i funkcjonalny, zaprojektowany z myślą o efektywnym wykorzystywaniu światła słonecznego o każdej porze dnia w poszczególnych pomieszczeniach.

 

 

W konkursie brały udział cenione i znane pracownie architektoniczne, które mają doświadczenie w budownictwie energooszczędnym. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że mogliśmy pokazać nasze propozycje wśród tak zacnego grona, a dodatkowo, że jako jedyne biuro przygotowaliśmy tak wiele propozycji w krótkim czasie. Dla nas jest to potwierdzenie sprawności naszego biura i zgranej pracy całego zespołu.

Pierwszą nagrodę uzyskała polska pracownia architektoniczna Menthol Architects z Irlandii z ciekawym projektem z ogrodem zimowym na ostatniej kondygnacji.

Nam osobiście podobał się także projekt autorstwa Piotra i Agathe Kuczia z wykorzystaniem ogniw fotowoltaicznych.

Ciekawi jesteśmy, czy i Państwu podobają się nasze propozycje, oraz czy wynik jury był uzasadniony. Dodamy, że mogą Państwo zagłosować na projekt, który najbardziej się Państwu spodobał. Głosowanie

Nasze projekty konkursowe prezentowane są na naszej stronie i zgodnie z założeniem konkursu, są one dostępne dla każdego inwestora.

Zobacz projekty konkursowe
Zobacz kolekcję projektów spełniajacych kryteria programu dopłat NFOŚiGW