PROMOCJA
ULUBIONE

Referencje

Nagrody

Przez lata pracy i obecności na rynku projektowym uzyskaliśmy liczne nagrody i certyfikaty, zarówno od magazynów czy portali branżowych, jak i różnych instytucji. Cieszymy się z uznania, a poniżej prezentujemy wybrane wyróżnienia.

dcp402

Projekt konkursowy EKO KOSTKA. II nagroda w konkursie dom dostępny murator. Autorzy: Miłosz lipiński, Ludwika Juchniewicz-Lipińska.

Konkurs na Dom Dostępny na rok 2021 - Murator 2015

Konkurs na Dom Dostępny na rok 2021 - Murator 2015

II NAGRODA za projekt Domu Dostępnego 2021

11 marca 2015 r. na targach BUDMA w Poznaniu nasze biuro projektowe otrzymało II nagrodę w konkursie Muratora na Dom Dostępny na rok 2021.

Projekt Eko Kostka WT2021 uzyskał II nagrodę "za dopracowaną pod względem technicznym, funkcjonalnym i estetycznym koncepcję domu o bryle optymalnej pod względem energetycznym. Za odświeżenie propozycji piętrowej kostki z płaskim dachem jako niedużego, nowoczesnego domu jednorodzinnego z funkcjonalnym wnętrzem i efektownym wykończeniem".

Zobacz projekt

Czytaj więcej

Konkurs na Energooszczędny Dom Dostępny - Murator 2013

Konkurs na Energooszczędny Dom Dostępny - Murator 2013

Wyróżnienie za projekt Energooszczędnego Domu Dostępnego

30 stycznia 2013 roku na targach Budma w Poznaniu nasze biuro projektowe zostało uhonorowane wyróżnieniem w konkursie Muratora na Energooszczędny Dom Dostępny 2013, którego założeniem było wyłonienie i promocja wzorcowych projektów, które spełniałyby wysokie wymagania programu dopłat NFOŚiGW.
Jeden z naszych projektów Garda (DCP310) otrzymał honorowe wyróżnienie, „za wykazanie, że stosując typowe rozwiązania, można uzyskać satysfakcjonujący efekt energetyczny”.

Zobacz projekt

Czytaj więcej

Certyfikaty

Otrzymanie każdego certyfikatu jest szczególnie nobilitujące dla naszej firmy. Jest to potwierdzenie naszego profesjonalizmu i zaangażowania, jest świadectwem dobrze wykonanej pracy wystawionym przez najlepszych specjalistów i instytucje branżowe.

Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy

Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy

Certyfiakt za innowacyjne rozwiązania z zakresu energooszczędności

Podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 6-7 listopada 2015 roku w Łodzi, nasza firma otrzymała zaszczytną Polską Nagrodę Innowacyjności w kategorii Firmy Innowacyjne. Kapituła Kongresu doceniła wkład naszej firmy w promocję budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce.

Czytaj więcej

Certyfikat Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt

Certyfikat Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt

Pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce autorstwa biura projektowego Lipińscy Domy

W dniach 13-15 kwietnia br. w Bregenz odbyła się 11 międzynardowa konferencja Domów Pasywnych - Passivhaustagung 2007, na której zostały poruszone tematy dotyczące trendów rozwoju budownictwa pasywnego na świecie oraz zaprezentowane przykłady domów pasywnych m.in w USA, Słowacji i Czechach. Jako jedyny z Polski został zaprezentowany dom zrealizowany w Smolcu autorstwa naszego biura projektowego - Lipińscy Dom Pasywny 1. Dom został oficjalnie certyfikowany przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Jest to pierwszy certyfikowany Dom Pasywny w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej.

Zobacz projekt

Czytaj więcej

Referencje

Jesteśmy dumni z tego co mówią nasi Klienci na temat naszych projektów, wysokiej jakości obsługi i rzetelnie przygotowanych dokumentacji projektowych. Opinie te potwierdzają nasze przekonanie, że tylko solidnie i profesjonalnie przygotowana dokumentacja daje gwarancję szybkiej realizacji domu i satysfakcję obu stronom. Poniżej prezentujemy niektóre z wypowiedzi naszych Klientów i Partnerów na temat naszej pracy oraz korzyści płynących z realizacji domów według naszych projektów.

Inwestorzy

Zaczęło się od fascynacji domami pasywnymi i gdyby nie niechęć do skosów, pewnie kupiłabym ten projekt. Inne projekty na szczęście też spełniły moje wymogi i w ten sposób z "finalistów" katalogu Lipińskich wybrałam Walencję. Wyjście na taras z kuchni, salonu i sypialni - te poranne i popołudniowe kawki! Brak wąskich, ciemnych korytarzy, bardzo typowych dla parterówek Ponadczasowa bryła dla podmiejskiego domu, o bezpretensjonalnej i oszczędnej architekturze. Pomieszczenia dość duże, by robiły wrażenie i dość małe do sprzątania. Podcień przy wejściu by postawić rower.  Bardzo przyjemna obsługa, konkretne odpowiedzi na pytania, nie mam zastrzeżeń. I bardzo szybk ootrzymałam projekt, co jest ważne, gdy w końcu podejmie się ostateczną decycję.

Krystyna Rolnicka - Tyniec buduje dom Walencja

Zobacz projekt Walencja

Przeglądaliśmy wiele ofert i mnóstwo projektów, jednak żaden nie przekonał nas do siebie, tak jak projekt biura Lipińskich. Nikt nie jest tak profesjonalny i nie ma tak pięknych, a zarwzem realnych i funkcjonalnych projektów. Szukając projektu na wymarzony dom, mieliśmy już pewną jego wizję. Ten projekt spełnia wszystkie wymagania, jamie mieliśmy - idealna wielkość, wspaniałe rozmieszczenie pomieszczeń, świetnie dopasowany dach, idealny garaż, dużo okien, co sprawia, że ten domek jest jasny i ciepły. Idealny! Kontak z obsługą biura przebiegał bezstresowo, błyskawicznie i bezproblemowo i w miłej atmosferze. Gdy nam brakło jednego rozkładu, wystarczył jeden telefon i od razu dostaliśmy to, co nam było potrzebne. Polecam każdemu - idealna współpraca!

Karolina Szewczyk buduje dom Bari

Zobacz projekt Bari

Wybraliśmy projekt Lipińskich dlatego, że polecili mi go znajomi, a dodatkowo firma ta słynie z solidności i precyzji. W katalogu, który mam znaleźliśmy wiele odpowiadających nam projektów, a niektóre nawet przekroczyły oczekiwania. Szukaliśmy przede wszystkim domu parterowego przez wzgląd na nasze niepełnosprawne dziecko, a dodatkowo miał byc to dom o niewielkiej powierzchni. Rozmieszczenie pomieszczeń jest praktyczne i idealne dla naszej czteroosobowej rodziny. Wydaje nam się, że jest to ciepły domek, w którym chcemy spędzić naszą przyszłość. Sprawność obsługi biura oceniamy celująco. Udzieliliście nam wszelkich niezbędnych infiormacji. Katalog otrzymaliśmy błyskawicznie, podobnie jak projekt. Na pewno polecimy Waszą firmę znajomym. Dziękujemy i życzymy wiele sukcesów.

Tomasz i Magdalena Szurgot buduje dom Haga

Zobacz projekt Haga

Wszystkie oferowane przez biuro projektowe Lipińscy projekty bardzo nam się podobają, w większości są to domy proste, bez specjalnych "udziwnień", których nie lubimy. Po przejrzeniu bardzo wielu projektów, wybraliśmy projekt Baden II, ponieważ spełniał on większość naszyvh oczekiwań. Zachwyca prostą formą i funkcjonalnością, a jednocześnie jest elegancki i ponadczasowy. Obsługa biura jest miła, rzetelna i profesjonalna. Pracownicy służyli pomoca podczas zakupu, jak również w dwa miesiące po zakupie. Wszystko odbywało się bardzo sprawnie.

Tomasz Maślukiewicz buduje dom Baden II

Zobacz projekt Baden II

Wybrałem projekt od Lipińskich, ponieważ przy wyborze projektu zostałem poinformowany o szczegółach technicznych i zapoznany z aktualnym kosztorysem. Otrzymałem również na e-mail szczegółowe rzuty budynku. Wg mnie wybrany projekt Gandawa jest funkcjonalnym, wygodnym i oszczędnym w budowie, jak i eksploatacji domem. Strona techniczna dokumentacji jest na najwyższym poziomie oraz zawiera wszelkie nowości pomocne przy realizacji inwestycji. Wzorowa obsługa klienta, nie ma żadnych pytań bez odopwiedzi, otwartość i pomoc podczas kontaktu.

Paweł Szafranowicz buduje dom Granada

Zobacz projekt Granada

Ze względu na doświadczenie w projektowaniu domów energooszczędnych, to dla mnie jest wystarczający powód, by znaleźć właśnie w tym biurze projektowym taki projekt, który spełni moje wymagania. Mały dom (ale taki w sam raz) spełni, po małych przeróbkach, nasze oczekiwania dotyczące własnego domu. Poza tym, nie zrujnuje naszego budżetu – zarówno budowa, jak i późniejsze użytkowanie.
Bardzo kompetentna i szyb obsługa – odpowiedzi na e-maile przychodziły bardzo szybko i zawsze zawierały wyczerpującą odpowiedź na moje pytania.

Daniel Szczucki, Sława buduje dom Monako

Zobacz projekt Monako

Korzystam już drugi raz z usług biura projektowego p. Lipińskich. W trakcie realizacji projektu mogłem zawsze korzystać z dodatkowych informacji i zawsze byłem traktowany z pełną życzliwością. Mogłem również dokonywać drobnych zmian, bez dodatkowych opłat. 
Obecnie wybrałem projekt domu, w którym są dwie sypialnie na dole, a na strychu można zrobić dwa pokoje gościnne. Jest to domek parterowy, ale bardzo łatwo można zaprojektować piętro, jest więc tańszy niż domek z użytkowym poddaszem. 
Obsługa i sprawność biura projektowego jest wzorowa, wszystkiego można się dowiedzieć telefonicznie, porozmawiać z projektantem i otrzymać wszystkie wiadomości dotyczące projektu.

Antoni Bierut, Szczecinek buduje dom Lubeka II

Zobacz projekt Lubeka II

Po przejrzeniu 900 projektów, natknąłem się na Państwa stronę, która znacznie różni się od konkurencji. Opisy, zdjęcia z realizacji budowy, forum, wizualizacje na wysokim poziomie, a przede wszystkim projekty domów zupełnie inne, niż wszędzie. Dla ludzi z kasą i tych skromniejszych. Polecam wszystkim moim znajomym. Tworzycie domy z klasą, mają to Coś - te większe, jak i te mniejsze. Wybrany przeze mnie projekt różni się od innych oferowanych projektów. Ma funkcjonalny układ pomieszczeń, które są zaprojektowane zupełnie inaczej, niż w przeglądanych przeze mnie innych projektach. Projekt jest prosty, mało skomplikowany w budowie, ekonomiczny, a zarazem bardzo ładny. Na pewno będzie się wyróżniał wśród innych domów na osiedlu. Obsługa biura pomogła mi w podjęciu ostatecznej decyzji. Dzwoniąc niejednokrotnie i pisząc na maila, uzyskałem 100% żądanych informacji. Za każdym razem miła i fachowa obsługa. Sama transakcja przebiegła błyskawicznie i sprawnie na 5+.

Łukasz Buda buduje dom Dortmund

Zobacz projekt Dortmund

Wybierajać projekt, poszukiwałem przede wszystkim domu prostego i nowoczesnego, o wnętrzach funkcjonalnych, wygodnych i dobrze doświetlonych, a także niedrogiego w użytkwaniu, poprzez zastosowanie materiałów energooszczędnych. W projektach od Lipińskich zastosowano szereg rozwiązań technologicznych zgodnych z nowoczesnymi standardami budownictwa energooszczędnego. Doświadczenie biura Lipińskich w projektowaniu najbardziej efektywnych pod względem ekonomicznym domów energoszczędnych na polskie warunki, poparte projektem i realizacją pokazowego domu pasywnego w Smolcu, sprawiło, że decyzja mogła być tylko jedna - zakup projektu od Lipińskich. Sprawnośc obsługi biura oceniam bardzo wysoko. Praktycznie po trzech dniach od zamówienia, odebrałem projekt do lokalnego przedstawiciela, poprzez którego nastąpił zakup. Na podkreślenie zasługuje fakt, że dokumentacja projektowa jest wysokiej jakości i bardzo szczegółowa, co na pewno wyeliminuje wszelkie problemy na etapie realizacji inwestycji przez wykonawców. Cieszy mnie również to, że wysoko wyspecjalizowani pracownicy biura Lipińskich oferują pomoc techniczną na każdym etapie budowy.

Rafał Kochanowski buduje dom Montreal II

Zobacz projekt Montreal II

Lipińscy mają ciekawe i przejrzyste strony internetowe. Łatwość zakupu, służą radą, posiadają blogi osób, którzy budują lub wybudowali domy. Czują, co ludzie oczekują. Projekt jest bajeczny, funkcjonalny z możliwością zmian. Dla mnie jednak jest idealny. Bryła domu, komunikacja, metraż. Ten projekt jest jak wisienka na torcie i tak będzie u mnie wyglądał. Obsługa jest błyskawiczna. Dziś telefon, jutro projekt. Myślisz, dzwonisz i masz! Szybciej nie można. Dla mnie extra!

Grażyna Myszka buduje dom Toledo II

Zobacz projekt Toledo II

Większość inwestorów wybiera raczej propozycje klasyczne, nam jednak zależało na odważniejszej i bardziej nowoczesnej bryle budynku. Nowoczesne domy to również odpowiednie materiały i energooszczędność. Wszystkie te warunki spełnia projekt Dijon II. Obsługa biura Lipińscy to dobry kontakt z klientem, właściwe rozpoznanie potrzeb, szybkie odpowiedzi na pytaniai życzliwość. Jednym słowem - jesteśmy spełnieni!

Rafał Pomian buduje dom Dijon II

Zobacz projekt Dijon II

Firmy z nami współpracujące

Nasza współpraca z firmą "Lipińscy Domy" sięga początków kształtowania się rynku projektów gotowych w Polsce. Można rzec jakoby było nam dane tworzyć wspólnie podwaliny tegoż właśnie segmentu rynku. Jako jeden z pierwszych orędowników idei domu pasywnego, "Lipińscy Domy" dały się poznać jako partner, który tworzy nie tylko dopracowane projekty budynków pod względem ich funkcjonalności, ekonomiczności i ekonomiki budowy ale również potrafiących egzystować w harmonii z otaczającym ją środowiskiem.

Dariusz Niklewski - Pracownia Usług Projektowo-Komputerowych PROKOM

Od kilku lat budujemy domy wg projektów Pracowni Lipińscy Domy. W imieniu własnym, jak i moich pracowników składam wyrazy uznania dla Państwa Ludwiki i Miłosza Lipińskich oraz całego zespołu za wyjątkowe projekty i wzorową współpracę. Doceniamy wysokie standardy rozwiązań projektowych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów energooszczędności oraz pasywności, które to wdrażacie Państwo do budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Opracowane przez Państwa projekty są proste, jasne i tanie w wykonaniu. Jednocześnie widoczna jest dbałość architekta o detale, co czyni dom ładnym i harmonijnym.
Bardzo cenię sobie zarówno rzeczowość, jak i efektywność naszej współpracy. Polecam wszystkim Inwestorom planującym budowę domu projekty Pracowni Lipińscy Domy.

Krzysztof Bratosiewicz - Firma Budowlana Arkada Domy Energooszczędne

 Zanim rozpoczęliśmy współpracę z Pracownią Projektową M&L Lipińscy, spotykaliśmy się z dużym zainteresowaniem projektami Ich autorstwa. Ilość zwolenników tej wrocławskiej pracowni projektowej wciąż rośnie o czym świadczą napływające do nas liczne zapytania ofertowe.
Wszechstronność, łączenie idei budownictwa energooszczędnego i pasywnego z aktualnymi trendami, uwzględnianie przy tym indywidualnych życzeń klientów, umożliwiają Państwu Lipińskim i ich Zespołowi pozyskiwanie co raz to większej rzeszy sympatyków. Sprzyja temu rzeczowa obsługa, pełna informacja, dokładność i przejrzystość projektów, co dla nas, firmy wykonawczej jest bardzo istotne na każdym etapie prac, począwszy od przygotowania wstępnego kosztorysu przez cały czas trwania budowy, aż do jej zakończenia.
Nasze pytania o projekt, zarówno dotyczące zmian wnoszonych przez Klientów, jak i nasze sugestie związane z doborem materiałów i szczegółów rozwiązań technicznych nigdy nie pozostają bez odpowiedzi. O popularności projektów świadczą ich liczne realizacje oraz jakość udzielanych klientom informacji.
 
Tym bardziej przekonani o profesjonalizmie Pracowni Projektowej M&L Lipińscy, polecamy ją wszystkim zainteresowanym, sami rozpoczynając w tym roku budowę domu na własny użytek, według projektu "Fryburg".

Robert Czerczer - Firma Budowlana Złotniccy

Piszą o nas

POZAZIEMSKIE PROJEKTY POKAZUJĄCE PRZYSZŁOŚĆ ARCHITEKTURY KOSMICZNEJ

22 grudnia 2020

CNN opublikował projekty naszego kosmicznego architekta - Moniki Brandić Lipińskiej, razem z innymi fascynującymi koncepcjami baz księżycowych i marsjańskich. Zobaczcie koniecznie te niesamowite projekty pokazujące przyszłość architektury kosmicznej!

Przejdź do artykułu


O konferencji Muratora na Oficynie Wydawniczej Polcen

7 grudnia 2016


Temat nowych Warunków Technicznych 2017 wielokrotnie poruszany był już w różnych mediach. Był on również głównym zagadnieniem piątego już spotkania z cyklu Konferencje Budowlane Muratora, w którym czynny udział wziął dr inż. arch. Miłosz Lipiński. Prelegenci i uczestnicy skupili się na zagadnieniu, jakie konsekwencje dla projektowania i kosztów budowania przyniesie zaostrzenie przepisów energetycznych i co to oznacza dla przeciętnego inwestora. 

Przejdź do artykułu


Udział w konferencji Muratora: Projektowanie budynków od 2017 roku

7 grudnia 2016


W dniu 16.11.2016 odbyła się w Warszawie ogólnopolska konferencja Muratora, poświęcona tematowi nowych WT2017 dla budownictwa. Udział wzięli w niej przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, a także specjaliści z branży energetycznej, budowlanej i architektonicznej. Do udziału zaproszono również dr inż. arch. Miłosza Lipińskiego, który - jako praktyk opracowujący od wielu lat  projekty energooszczędne -przedstawił prezentację, dotyczącą aspektów projektowania domów jednorodzinnych po 2017 roku.

Przejdź do artykułu


Polska Nagroda Innowacyjności dla Biura Projektowego Lipińscy

7 grudnia 2016


Na polskim rynku projektowym istnieje wiele biur projektowych, dlatego szczególnie cieszymy się z tego, że to właśnie nasza pracownia została zauważona i uhonorowana
Polską Nagrodą Innowacyjności 2015. Na markę biura Lipińscy Domy pracowaliśmy wiele lat, uwzględniając w naszych projektach nowe rozwiązania i technologie. Jako piersi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy pokazowy dom pasywny z certyfikatem Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt. Dziś każdy z Inwestorów może kupić któryś z naszych projektów, które tworzymy w taki sposób, by były nie tylko energooszczędne, nowoczesne i funkcjonalne, ale także przyjazne dla portfela.

Przejdź do artykułu


Udział w konferencji Muratora: Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk

6 grudnia 2016


Właściciel biura architektonicznego Lipińscy Domy zaproszony został do udziału w konferencji Muratora: "Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk".
Jeśli chcecie poznać Państwo opinię osoby, która w praktyce zajmuje się projektowaniem domów zrównoważonych, czyli energooszczędnych ale racjonalnych pod kątem kosztów budowy, zapraszamy tutaj:
http://www.muratorplus.pl/biznes/konferencja-jakosc-budynku-energia-klimat-komfort/ 

Przejdź do artykułu


Pionierzy Budownictwa Jutra

6 grudnia 2016

Co wyróżnia nasze biuro spośród setek innych biur projektowych w Polsce? Odpowiedź jest prosta - umiejętność łączenia dobrej architektury z energooszczędnymi i ekonomicznymi rozwiązaniami.
Więcej o tym, dlaczego warto zdecydować się na dom według naszego projektu oraz o tym, jak zrodziła się fascynacja budownictwem energooszczędnym, przeczytacie w rozmowie Biznes Plus z właścicielami biura: dr inż arch Ludwiką Juchniewicz-Lipińską oraz dr inż. arch. Miłoszem Lipińskim.

Przejdź do artykułu


Konkurs Dom Dostępny 2021 rozstrzygnięty!

6 grudnia 2016


Miło nam oznajmić, że projekt eko kostki z naszej pracowni o nazwie Koge DCP402, otrzymał II nagrodę w tym ogólnopolskim konkursie. Inwestorów, którzy szukają domu nowoczesnego, funkcjonalnego i nadającego się na niewielkie podmiejskie działki, zapraszamy do zakupu projektu w naszej pracowni. Więcej informacji o wynikach konkursu znajduje się pod poniższym linkiem: 

Przejdź do artykułu


Pionierzy nowego budownictwa

2 lipca 2015

25 czerwca 2015 r. w dodatku do Gazety Wyborczej Biznes plus, który jest wydawnictwem informacyjno-promocyjnym Polskiej Agencji Przedsiebiorczości, zostały opublikowane nominacje do Polskiej Nagrody Innowacyjności. Jedną z nominacji otrzymało nasze biuro jako "pionierzy nowego budownictwa".
"Łączenie dobrej architektury z oszczędzaniem energii w sposób racjonalny i ekonomiczny, wyróżnia na tle konkurencji pioniera domów pasywnych i energooszczędnych w Polsce, czyli wrocławskie Biuro Projektowe M&L Lipińscy, Lipińscy Domy." 

Przejdź do artykułu


Dom przyjazny światu

1 lipca 2015

"Dom, na którego ogrzewanie potrzeba niewiele energii, to dziś za mało. Powinna to być energia, która jak najmniej szkodzi środowisku. Zyskują więc na popularności ekologiczne systemy grzewcze i domowe elektrownie." Autorka artukułu red. Urszula Szyperska jako przykład gotowego projektu korzystajacego z odnawialnych źródeł energii podaje projekt Eko Kostki (nasz katalogowy Koge dcp402), który otrzymał II nagrodę w konkusrie Dom Dostępny na 2021 rok Wydawnictwa Murator.

Przejdź do artykułu


EkoKostka - II Nagroda w konkursie na Dom Dostępny na 2021 rok

1 lipca 2015

Funkcjonalna i naturalnie wykońcozna "kostka" to nowoczesna, energooszczędna interpretacja znanego wzorca. Cała w drewnie doskonale wpisuje się w ekologiczne trendy i zrywa ze stereotypem kostki betonowej z czasów PRL-u.

Przejdź do artykułu


Energooszczędne i dostępne domy przyszłości

27 kwietnia 2015

Po marcowym konkursie na Dom dostępny na 2021 rok Wydawnictwa Murator w Gazecie Wyborczej ukazał się atykuł na temat energooszczędnych domów przyszłości, w którym red. Marek Wielgo opisał nagrodzone projekty konkursowe, w tym nasz projekt Eko Kostki (katalogowy Koge ).

Przejdź do artykułu


Najlepsze projekty w konkursie Dom Dostępny na 2021

23 kwietnia 2015

W kwietniowym wydaniu Muratora ukazał się artykuł o najlepszych projektach z konkursu Dom Dostępny na 2021 rok. Celem konkursu było wyłonienie i promocja projektów domów jednorodzinnych spełniających standardy energetyczne, które będa obowiązywać od stycznia 2021 roku. Przedstawione zostały nagrodzone prace, w tym nasz projekt Koge DCP402 praca nr 38, który otrzymał II nagrodę.

Przejdź do artykułu


40 tys. zł od państwa na dom energooszczędny

30 maja 2012

Budując dom energooszczędny będziemy mogli uzyskać od państwa dopłatę w wysokości nawet 40 tys. zł. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na ten cel 300 mln. zł. Przeczytaj cały artykuł, który ukazał się 29 maja 2012.

Przejdź do artykułu


Państwo dofinansuje domy energooszczędne

30 maja 2012

W dodatku wyborcza.biz Gazety Wyborczej w maju 2012 roku ukazał się artykuł red. Marka Wielgo zapowiadający nowy program dopłat do budowy domów energooszczędnych Narodowego Funduszu Ochrony Środkowiska i Gospodarki Wodnej. Autor powołuje się na doświadczenia naszego biura przy projektowaniu i realizacji pokazowego domu pasywnego w Smolcu, który jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat pasywności z Instytutu Budynków Paswynych w Darmstadt.

Przejdź do artykułu


Wrocław XXI wieku - eko w standardzie

24 października 2011

W wieczorowym wydaniu Gazety Wrocławskiej - Wieczór Wrocławia ukazał się wywiad z Ludwiką Juchniewicz - Lipińską na temat ekologicznych rozwiązań zastsowanych w naszych projektach.

Przejdź do artykułu


Bankier. Dom, który ogrzewa się sam.

1 lipca 2011

Wszystkich, którzy zainetersowani są tematyką budownictwa pasywnego i energooszczędnego, zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który opublikowany został na ten temat w portalu Bankier.pl.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dom-ktory-ogrzewa-sie-sam-2366838.html

Zachęcamy także obejrzenia materiału filmowego, przygotowanego przez ekipę portalu Bankier.tv, która gościła w naszym pokazowym domu pasywnym w Smolcu koło Wrocławia, w którym autor projektu, dr inż. arch. Miłosz Lipiński wyjaśnia, na czym polega idea domu pasywnego.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dom-ktory-ogrzewa-sie-sam-cz-1-2366838.html


Przejdź do artykułu


Dlaczego warto zainwestować w dom pasywny.

30 marca 2011

W dodatku "Nasz dom" do numeru 13 tygodnika Wprost ukazał się artykuł pod tytułem „Pułapka na ciepło”, dotyczący domów pasywnych.  W bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawiono w nim zarówno charakterystyczne dla pasywów rozwiązania, jak i szacunkowe nakłady związane z wybudowaniem domu w takim standardzie.

Przejdź do artykułu


Gruntowa pompa ciepła. Koszty i eksploatacja na przykładzie projektu Aston DCP 205.

26 stycznia 2011

Wszystkich zainteresowanych możliwością ogrzewania domu przy pomocy pompy ciepła zapraszamy do lektury artykułu w czasopiśmie "Ładny Dom. Budowa i remont", z lutego 2011. Jako przykład dla wyliczeń posłużył energooszczędny dom Ascot z naszej pracowni.

Przejdź do artykułu


Kotły na paliwo stałe. Ile zapłacimy za ogrzanie domu?

24 stycznia 2011

W styczniowym numerze czasopisma „Ładny Dom. Budowa i remont” opublikowany został ciekawy artykuł, poświęcony ogrzaniu domu przy pomocy kotłów na paliwo stałe. Projektem, który wybrano jako przykład zastosowania takich właśnie kotłów grzewczych, jest dom energooszczędny Aston (DCP205) z Biura Projektowego Lipińscy Domy.

Przejdź do artykułu


Murator. Najnowsze projekty.

22 grudnia 2010

W grudniowym numerze Muratora (12/2010) opublikowana została absolutna premiera projektowa - dom z użytkowym poddaszem o nazwie Trafny, wariant I, C236a. Projekt ten opisać można w kilku punktach, ukazujących jego mocne strony.

Przejdź do artykułu


Ładny Dom. Budowa i remont. Grudzień 2010.

22 grudnia 2010

W grudniowym nemerze (12/2010) tego bardzo popularnego czasopisma prezentujemy jedną z naszych nowości - energooszczędny dom z użytkowym poddaszem Sorrento DCP191. Każdy Inwestor, szukający domu ekonomicznego w użytkowaniu, funkcjonalnego, niebanalnego wizualnie - z pewnością zainteresuje się tym projektem.

Przejdź do artykułu


Murator. Wygoda na trzech poziomach.

22 grudnia 2010

W grudniowym numerze Muratora (12/2010) przedstawiony został projekt pięknego, dworkowego domu o nazwie Gustowny C84a. Autorzy projektu konsekwentnie zastosowali tutaj nawiązanie do tradycyjnych kanonów architektury.

Przejdź do artykułu


Budujemy Dom. Numer 11-12.2010.

22 grudnia 2010

W popularnym miesięczniku przeznaczonym zarówno dla tych, którzy budują dom, jak i dla wykonawców, zaprezentowane zostały dwa nasze bardzo lubiane przez Inwestorów jak i cenione przez firmy wykonawcze projekty. Jeden z nich to Sofia III (LMB41b), kolejna odsłona funkcjonalnego i ładnego projektu bazowego Sofia (LMB41), a drugi to Miluza (LMP244) - propozycja niewielkiego domu z użytkowym poddaszem, prostego,nowoczesnego i bardzo wygodnego.

Przejdź do artykułu


Murator. Edycja Rosyjska.

22 grudnia 2010

Projekty naszego autorstwa wzbudzają duże zainteresowanie na rynku rosyjskim. W listopadowym i grudniowym numerze wydania rosyjskojęzycznego Muratora zaprezentowano dwa projekty z Biura Lipińscy Domy, sprzedawane za pośrednictwem tego partnera.

Przejdź do artykułu


Murator Poradniki. Dom Energooszczędny.

22 grudnia 2010

Ekologicznie, komfortowo i tanio.   W lutowym wydaniu czasopisma Murator Poradniki (02/2010) opublikowany został obszerny artykuł poświęcony doborowi odpowiedniej instalacji grzewczej w domu, który nie potrzebuje dużo ciepła. Jako przykład posłużył zrealizowany przez nas dom pasywny, który znajduje się w Smolcu koło Wrocławia.

Przejdź do artykułu


Ładny Dom. Budowa i remont. Listopad 2010.

22 grudnia 2010

Dom dla Ciebie - energooszczędny projekt Lucerna DCP237.

Przejdź do artykułu


Nowiny Gazeta Codzienna

17 grudnia 2009

Ogromne zaitneresowanie budownictwem energooszczędnym. Jak zbudować dom pasywny?

Ceny energii w Polsce i Europie wciąż rosną. Od 2013 r. nasze elektrownie węglowe obciązą odbiorców jeszcze kosztami płacenia za emisję dwutlenku do atmosfery. Z wyliczeń ekspertow wynika, że 2/3 wydatków...

Przejdź do artykułu


Nieruchomości Gratka

17 grudnia 2009

Domy dla oszczędnych - wykorzystać ciepło ziemii i słońca

Jak budować domy, aby oszczędzać energię i chronić środowisko? Rozwiązaniem jest wznoszenie budynków, które do ogrzewania wykorzystują ciepło ziemii i słońca. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet 90% z tego, co normalnie wydaje się na ogrzewanie domu.

Przejdź do artykułu


Gazeta Wrocławska Nasz region

17 grudnia 2009

Ten dom nie ma pieca! Od 6 do 7 listopada każdy bedzie móg pojechac do Smolca pod Wrocławiem i obejrzeć dom pasywny zaprojektowany i zrealizowany przez wrocławskich architektów Ludwikę Juchniewicz-Lipińską i Miłosza Lipińskiego. Jest to pierwszy w Polsce obiekt, który uzyskał certyfikat Instytutu Domów Pasywnych W Darmstadt w Niemczech.

Przejdź do artykułu


Gazeta Wyborcza Zielona strona

17 grudnia 2009

Dom, który nie traci energii Artykuł red. Marka Wilego, który ukazał się w Gazecie Wyborczej w maju 2009 roku, opisuje czym charakteryzuje się dom pasywny, za przykład podając nasz pokazowy dom pasywny w Smolcu, jako pierwszy, który uzyskał certyfikat Instytutu Budynków Paswynych w Darnstadt.

Przejdź do artykułu


Doradca Energetyczny

30 października 2009

Doradca Energetyczny 10/2009 - Doświadczenia z eksploatacji domu pasywnego w Polsce

Przejdź do artykułu


Nowy serwis lipinscy.pl

3 października 2009

Witaj w naszym nowym serwisie lipinscy.pl - najbardziej przyjaznej stronie z projektami :)

Przejdź do artykułu


Własny Dom z Konceptem - Dom Pasywny do zwiedzania.

28 września 2009

W Smolcu pod Wrocławiem powstaje pierwszy w Polsce dom pasywny wykonany zgodnie z założeniami ustalonymi przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt - twórcę i propagatora idei domów pasywnych.

Przejdź do artykułu


MuratorPlus

28 września 2009

Zobacz artykuł.

Przejdź do artykułu


Filar - Przyszłość budownictwa

28 września 2009

Twój Filar 2/16/2007 Kwartalnik Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - Przyszłość budownictwa należy do domów pasywnych. Dawno już minał czas, kiedy o działaniach mających na celu oszczędzanie energii i dbałość o środowisko naturalne mówiło się, jak o ciekawostach technicznych. W opublikowanej w lutym tego roku pierwszej części raportu Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatu ponad tysiąc naukowców i urzędników ze 100 państw zgodziło się z twierdzeniem, że odpowiedzialność człowieka za globalne ocieplenie jest prawdopodobna na co najmniej 90 procent. To bardzo osłabio twierdzenie, ze obserwowane zmiany są wynikiem naturalnych wahań temperatury na Ziemi.

Przejdź do artykułu


VII Europejskie Dni Oszczędzania Energii

28 września 2009

Przejdź do artykułu


Ładny dom

28 września 2009

Dom dla trzech pokoleń   Dom dla trzech pokoleń to dość duże wyzwanie. Taki dom powinien zapewniać komfort użytkowania osobom o różnych potrzebach ciszę, spokój, wygodę, prywatność i swobodę mieszkania. Nad tym problemem zastanawiają się autorzy artykułu, który ukazał się w czerwcowym numerze Ładnego Domu. O tym jakie czynniki decydują o prawidłowym rozwiązaniu takiego domu możemy poznac na przykładzie naszego projektu LMP 110.

Przejdź do artykułu


Rzeczpospolita

28 września 2009

Nie chcesz płacić wysokich rachunków za eksploatację domu? Wybierz budynek, który zużywa minimum energii, czyli dom pasywny...

Przejdź do artykułu


Gazeta Wrocławska

28 września 2009

W jaki sposób udaje się tak bardzo ograniczyć zużycie ciepła? Zgodnie z definicją domu pasywnego Wolfganga Feista , założyciela Instytutu Domu Pasywnego w Darmstadt, konstrukcja taka ma niezwykle niskie zapotrzebowanie na energię cieplną...

Przejdź do artykułu


Dom dla początkujących

28 września 2009

Dom dla początkujących 1-2 2007 - Raport Dom Energooszczędny. Od "a" do "z". Pod koniec lipca ubiegłego roku w Smolcu, pod Wrocławiem rozpoczęto budowę domu pasywnego autorstwa Ludwiki i Miłosza Lipińskich. Projekt Lipńscy Dom Pasywny 1, jako jedyny z Polski uzyskał aprobatę Instytutu Domów Pasywnych (PHI) z Darmstadt., zobaczmy zatem, jak przebiegały prace nad realizacją tego przedsięwzięcia.

Przejdź do artykułu


Euroscope - Wydawnictwo fachowe BASF

28 września 2009

Euroscope - Wydawnictwo fachowe BASF - Domy niskoenergetyczne dla każdego BASF Polska z Partnerami promuje budownictwo energooszczędne.

Przejdź do artykułu


Murator

28 września 2009

Murator 15.01.2007 - Dom Pasywny po polsku O tym, że Polak potrafi, przekonuje budowa według pierwszego krajowego projektu pozytywnie zaopiniowanego przez Instytut Domów Pasywnych (PHI) w Darmstadt. W pełnej krasie będzie go można oglądać już w marcu. Wystarczy pojechać do Smolca pod Wrocławiem.

Przejdź do artykułu


Rynek instalacyjny

28 września 2009

Rynek Instalacyjny 1/2 2007 - Modelowy Dom Pasywny na Dolnym Śląsku Dzięki współpracy biura projektowego Lipińscy Domy i Instytutu Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii powstał autorski projekt Lipińscy Dom Pasywny 1, którego podstawowym założeniem była adaptacja obowiązujących wytycznych konstrukcyjnych do lokalnych warunków klimatycznych okolic Wrocławia. Zrealizowany na jego podstawie dom, jako pierwszy z Europy Środkowo-Wschodniej, został umieszczony w międzynarodowej bazie domów pasywnych Passivhaus Institut w Darmstadt oraz brał udział w organizowanych pod jego patronatem europejskich dniach otwartych.

Przejdź do artykułu


Czysta energia

28 września 2009

Czysta Energia 4/66/2007 - Dom Pasywny w warunkach polskich. Realizacja innowacyjnego projektu domu pasywnego to wyjatkowa inwestycja. Dom ten powstał w Smolcu k. Wrocławia (woj. dolnośląskie) wg autorskiego projektu biura Lipińscy Domy we współpracy ze specjalistami z Instytutu Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Przejdź do artykułu


Agroenergetyka

28 września 2009

AgroEnergetyka - 04/2007 Polski Instytut Budownictwa Pasywnego rozpoczął we wrześniu cykl konferencji poświęconych energooszczędnym technologiom w budownictwie. Od początku roku realizowany jest projekt „Ciepły dom dla Ciebie”, propagujący te same idee. W Smolcu pod Wrocławiem powstał dom pasywny, który przez 2 lata będzie można odwiedzać, aby przekonać się o jego właściwościach. Czyżby nadchodził wreszcie czas domów energooszczędnych?

Przejdź do artykułu


Gazeta Wyborcza

28 września 2009

Gazeta Wyborcza - dodatek Dom 24.10.2007. Czy roczny koszt ogrzewania domu może być taki sam jak mieszkania w bloku przez miesiąc? Małżeństwo architektów z Wrocławia postanowiło to sprawdzić... Zobacz artykuł

Przejdź do artykułu


Filar - Dom pasywny

28 września 2009

Twój Filar 3/17/2007 Kwartalnik Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa - Polski Dom Pasywny. W poprzednim numerze Twojego Filara pisałam o konferencji nt. domów pasywnych, ktore pod koniec kwietnia br. odbyła się w Gadańsku. Problematyka budownictwa energooszczędnego i pasywnego okazała się bardzo interesująca dla wielu osób, padały pytania, czy taki system budowania możliwy jest równiez w Polsce, jaki jest koszt inwestycji... Byłam, widziałam wybudowany już pierwszy dom pasywny w Polsce w Smolcu pod Wrocławiem, a odpowiedzi na pytania udzielili mi autorzy projektu...

Przejdź do artykułu


Passivhaus Rundbrief

28 września 2009

Passivhaus Rundbrief Nr. 06 / 2007.

Przejdź do artykułu


Własny Dom z Konceptem

28 września 2009

Własny Dom z Konceptem - 02/2008 Odsłaniamy tajniki wykonawcze najbardziej energooszczędnego domu w Polsce. Jego budowa trwała sześć miesięcy. Nie ma drugiego takiego domu w Polsce...

Przejdź do artykułu


zawód: architekt

28 września 2009

zawód: architekt 4/2008
Zobacz artykuł

Przejdź do artykułu


Les Echos de Pologne

28 września 2009

Przejdź do artykułu